Michał na podium LZSCL - Witryna internetowa Aeroklubu Zagłębia Miedziowego i lotniska Lubin

Przejdź do treści

Menu główne:

Michał na podium LZSCL

W ubiegłą sobotę, tj. 24 października 2015 roku na lotnisku w Lesznie odbyły się Leszczyńskie Zawody Samolotowe na Celność Lądowania. Nasz Kolega Michał Jezierski reprezentujący nasz Aeroklub stanął na podium zajmując w zawodwach III miejsce.

Oto jak nasz Reprezentant skomentował swój udział i organizację zawodów na drugi dzień po swoim powrocie:
"To pierwsze tego rodzaju zwody, które się odbyły w Lesznie. Startowało 8 załóg. Zapewne byłoby więcj, gdyby jeszcze paru kolegów udało się namówić. Ogólnie zwyciężyły Morany, dlatego że 3 pierwsze miejsca zajęły załogi na Moranach. Był też nawet jeden Beechcraft. Udział brały załogi w składzie 1 pilot i ewentualnie druga osoba, która mogła być krewnym, znajomym, sponsorem lub ktokolwiek inny, kto pomógłby uzyskać dobry wynik. Za pierwsze 3 miejsca były puchary i dyplomy - ładne i wizualnie pasowały do siebie. Zawody trwały od ok. godziny 11 do 13 a o 15 odbyło się ogłoszenie wyników połączone z poczęstunkiem. Były 2 konkurencje po 3 lądowania. Pierwsza konkurencja to były lądowania zwykłe, druga zaś to lądowanie z nad bramki. Za strącenie bramki była kara, którą jeden z pilotów przykładnie poniósł. Kara polegała na tym, że nasz poczęstunek został wzbogacony o napoje wyskokowe." Na pytanie jak Michał ocenia organizację zawodów odpowiedział: "Organizacja zawodów była bardzo sprawna. Był prawidłowy podział ról: sędzia sędziował, kucharz grillował a dziewczyny pobierały opłaty i częstowały ciastkami :-) Pogoda była super, taka jak wczoraj w całej południowo-zachodniej Polsce".